INSCRIEREA COPIILOR ÎN CLASA PREGĂTITOARE

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 CISNĂDIE
Pentru anul școlar 2021 -2022 ne-am propus realizarea a
două clase pregătitoare – 44 locuri, cu predare în limba română

Completarea cererilor-tip de înscriere de către părinții/tutorii legali instituții/reprezentanții legali se poate face online sau se pot depune/transmite (cererilor-tip de înscriere, inclusiv a recomandării de înscriere în clasa pregătitoare, după caz, respectiv a declarației pe proprie răspundere și a documentelor necesare în copie simplă)  și valida fișele de înscriere generate de aplicația electronică, la secretariatul unității din data de 29 martie – 28 aprilie după următorul program:

Luni –Vineri: 800– 1800

Actele necesare înscrierii sunt:

– copie după certificatul de naștere al copilului

– copie după actul de identitate al părintelui care face înscrierea

Informații suplimentare privind înscrierea în clasa pregătitoare la

tel: 0269561015

e-mail: sc3cisnădie@gmail.com

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *